Изложба VII бијенала акварела малог формата

У четвртак, 8. јула 2021. године, отворена је изложба VII бијенала акварела малог формата. Постављање изложбе у Музеју Козаре је резултат сарадње Музеја и Студентског културног центра Нови Београд (организатор), тј.  у првом реду резултат сарадње наше установе и аутора Бијенала, историчара умјетности Љиљане Суботић.

Као и претходних година и ова изложба има све  карактеристике групне изложбе: учествује 85 аутора са 134 рада, евидентно је присуство различитих поетика и приступа, међутим, оно што повезује изложене радове је специфичност саме техника акварела, тј. свјежина и непосредност.

Отварању изложбе присуствовали су и акдемски сликари Здравко Вајагић (Музеј Козаре је од 2020. године богатији за легат овог сликара),  и Хелена Шипек.

Признања и похвале Бијенала: Владан Ранђеловић, Дуња Јунг, Миломирка Петровић, Јелена Гавела и Марија Вукотић.

Изложба ће бити отворена до 4. августа 2021. године.

Bijenale-akvarela-katalog.pdf