Изложба слика из Легата Здравка Вајагића у Требињу

Легати – Музеј Козаре Приједор и Културно образовни центар Нови Град

У Требињу је у оквиру Дана Светог Василија Острошког у петак, 12. 05. 2023. године, у галерији Културног центра Требиње, отворена изложба слика Здравка Вајагића. Професор Здравко Вајагић је академски сликар из Београда, који је своје легате поклонио Музеју Козаре и КОЦ-у из Новог Града. Легат чини укупно деветнаест репрезентативних умјетничких дјела ауторовог зрелог доба стваралаштва. Поред тога што је познат по свом изузетном сликарском дару, Вајагић је оснивач шест високошколских установа, са искуством више од тридесет самосталних изложби, добитник многих награда и признања, те учитељ многих, данас афирмисаних сликара.

Изложба је отворена од 12 – 26. 05. 2023. године, за све посјетиоце Требиња. На отварању изложбе су се обратили директор Културног центра Требиње, Миљан Вуковић, директорица Музеја Козаре Драгана Мамић, начелница градског Одјељења за културу, породицу, спорт и образовање, Слађана Скочајић, професор Здравко Вајагић и декан Академије ликовних умјетности у Требињу, Веселин Брковић.

Поред формалног дјела отварања изложбе, изложбу је употпунио наступ хора „Свети Василије Острошки и Тврдошки”.