ДРУГО МЕЂУНАРОДНО БИЈЕНАЛЕ РАДОВА НА ПАПИРУ, ПРИЈЕДОР 2018.

In: Arhiva

У сриједу 22. 8. 2018. године, отворена је изложбa Другог међународног бијенала радова на папиру, Приједор 2018.

Изложба је  постављена на двије локације, тј. у Музеју Козаре и у Галерији „Сретен Стојановић“ и отворена je до краја септембра.

Организатори ове манифестације су Музеј Козаре и Град Приједор

На конкурс Бијенала, који је трајао од првог јануара до краја марта ове године, пријавио се  укупно  163 аутора са 296 радова, из бројних земаља свијета (укупно 23 државе), са свих континената, осим Африке.

Учесници су имали потпуну слободу избора теме и технике и на Конкурс су могли да пријаве највише два рада и то искључиво у истој изложбеној категорији.

Изложбене категорије су: 1. сликарство; 2. цртеж играфика; 3. фотографија, примијењена умјетност и интермедија.

Према правилима конкурса, максимално дозвољене димензије радова су А4 форматa

Међународни жири у саставу: Мајкл Никсон (Велика Британија), Љиљана Суботић (Србија) и Миливоје Унковић (Босна и Херцеговина), жирирао је радове пристигле на Конкурс за изложбу и награде.

Резултат дводневног рада Жирија је одлука да се 191 рад, тј. 115 аутора, представи  на изложби  Бијенала.

Укупно 124 рада  поклоњено је Музеју Козаре.

Жири је такође одлучио да се додијеле три равноправне награде у висини од 500 евра

сљедећим ауторима:

Ахмет Синаси Ислер-Турска,

Клео Вилкинсон-Аустралија,

Весна Добричић-Србија,

те посебна признања жирија за ауторе:

Катарина Зарић-Србија,

Наталиа Киш-Србија,

Бети Брицељ-Словенија.

Градоначелник Града Приједора, Миленко Ђаковић, уручио је похвале и награде ауторима и званично отворио Изложбу.